בעלי מקצוע משובחים מבית "יצאת גדול"


בכל פעם שעשיתי שימוש באתר שלכם הגעתי לבעל מקצוע שעמד בלוח הזמנים, ביצע את העבודה בצורה מקצועית, היה הגון והתנהג בצורה אדיבה מאוד   קרא עוד..

איך מזהים בעל מקצוע חאפר


למרות תכניות טלוויזיה כמו "יצאת צדיק" של חיים הכט ו"כלבוטק" של רפי גינת, בעלי מקצוע חאפרים הם עדיין תופעה נפוצה בישראל. לכן רצוי להתייחס תחילה בחשדנות כלפי כל אינסטלטור או מוביל לפני שמוציאים את הארנק כדי לשלם לו. איך מזהים בעלי מקצוע חאפר? לפניכם כמה סימנים ברורים. שימו לב שחאפר הוא לא בהכרח בעל מקצוע גרוע, לפעמים הוא יכול לתת עבודה מצוינת, אבל לרמות אתכם במחיר.

  • עובד בלי קבלות -  בעלי מקצוע רבים מעלימים מס ולכן הם עובדים בלי קבלות. כאשר אין קבלה זה אומר גם שלא תהיה לכם אחריות. יכול להיות שהוא יעשה עבודה טובה, ומצד שני יכול להיות שהוא יגיע, יחליף לכם חלק מסוים בלוח החשמל ואחרי חודש החלק יתפרק,

  • איחור -  אחד הסימנים לכך שבעל המקצוע שלא לוקח את לקוחותיו ברצינות, הוא איחור. קבעתם עם חשמלי בשעה מסוימת והוא איחר? אתם מתקשרים אליו כל רבע שעה והוא אומר שהוא בדרך? כנראה שהוא עצר בדרך לטפל בתקלה אחרת ובינתיים השאיר אתכם ללא חשמל בבית.

 

  • נעלם באמצע העבודה -  הזמנתם קבלן שיפוצים וגיליתם שהוא נעלם לכמה שעות באמצע יום העבודה. יכול להיות שהוא עובד על שני פרויקטים במקביל ומנסה לרקוד על שני חתונות.

  • מחיר מופרז – הזמנתם אינסטלטור באמצע הלילה? בדקו מהו התעריף לאותו יום ושעה לא רק באתר שלו אלא באתרים של בעלי מקצוע אחרים. ישנם בעלי מקצוע שמנצלים אנשים במצבי לחץ כאשר מדובר בתקלה דחופה לתיקון על ידי מתן מחיר מופרז.

  • הפתעת המע"מ: הזמנתם שרברב לפרויקט גדול של אלפי שקלים? הזמנתם קבלן שיפוצים לעבודה בשווי עשרות אלפי שקלים? הם לא טרחו לציין שהמחיר כולל מע"מ? היכונו להפתעה בסוף העבודה עם מחיר הרבה יותר גבוה מכפי שסוכם.

  • סירוב לעבוד עם חוזה או כתב אחריות - במיזמים גדולים חשוב לעבוד עם חוזה עבודה וכתב אחריות. במידה ובעל המקצוע לא מוכן לעשות זאת -  יכול להיות שהעבודה שתקבלו ממנו תהיה גרועה.

  •  חלקי חילוף משומשים או לא מתאימים -  כדאי לבדוק טוב את חלקי החילוף שאתם מקבלים. למשל עם אינסטלטור התקין לכן סיפון שנראה כמו אקורדיון – קיבלתם סיפון סוג ג' שכבר לא משתמשים בו היום. בדקו שהחלק שאתם מקבלים לתנור או המקרר הוא מקורי ומתאים. בעלי מקצוע שונים יכולים להתקין חלקים משומשים ופגומים.

איך להימנע מהזמנת חאפר?

על מנת שלא יתברר שמדובר בחאפר תוך כדי העבודה  צריך לבצע כמה בדיקות מקדימות.

מקור ההזמנה: במידה ואתם מזמינים בעל מקצוע מאינדקס כלשהו, חשוב לבדוק את אמינות האינדקס. חשוב להשתמש במקור שבודק את בעלי המקצוע שהוא מפרסם ושיש  מוקד לגישור בין הלקוח לספק. ישנם אתרים שיתנו לכל בעל מקצוע לפרסם בו מבלי לבדוק אותו.

פגישה: כאשר מדובר בפרויקט שיפוצים, חשוב להיפגש עם הקבלן לפני שחותמים על החוזה. לעולם אל תסכמו שום דבר בטלפון. קחו לכם את הזמן לחשוב ולבדוק יותר פרטים על בעל המקצוע לאחר שהוא עזב.

התחייבות לאחריות:  כאמור, חשוב לדאוג לקבלת אחריות גם על עבודה קטנה. אחרת תצטרכו להזמין שוב בעל מקצוע בכדי שיטפל בתקלה ולשלם פעם נוספת.

השוואת מחירים: התפוצץ לכם צינור בסלון? אל תמהרו להזמין את השרברב הראשון בו אתם נתקלים. התקשרו לכמה בעלי מקצוע כדי לקבל הצעת מחיר או לפחות טווח מחירים לעבודה. לא תמיד ניתן לקבל מחיר מדויק לפני שבודקים את התקלה לעומק, אבל חשוב לקבל הערכה מסוימת. בעל מקצוע עם תודעת שירות גבוהה לפעמים אפילו יספוג הפתעות במחיר על חשבונו.

להזמנת קבלני שיפוצים אמינים -  לחצי כאן

מאמרים נוספים

איך לזהות שרברב רמאי

איך לבחור חברת הובלות
רוצה הצעת מחיר חינם?

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות מצדכם ממאגר בעלי מקצוע של "יצאת גדול" לחץ כאן

*
*
*
מקצוע*
...Loading...
מחפש בעל מקצוע אחר
תחומים נוספים
מונחים נוספים
על האתר
על האתר
X
דוא"ל: