תודה מפנימיית "נווה הדר"


בשמנו ובשם ילדי הפנימייה אנחנו רוצים להודות לכם על תרומתך הנהדרת לילדי הפנימייה. ביום המעשים הטובים, עשייה זו מחממת את הלב, ומשמחת את ילדינו.   קרא עוד..

התקנת מזגנים

טוב לדעת

התקנת מזגנים

קודם כל תנו אך ורק לבעל מקצוע מוסמך לטפל בתהליך ההתקנה.

בכל מזגן היום יש צורך להחליף פילטרים בכל כמה שבועות או כשהנורה נדלקת. אם תמקמו את המזגן בלי לקחת זאת בחשבון, זה יסבך לכם את תהליך ההחלפה.

התקינו אותו בגובה נגיש כך שבן המשפחה הנמוך ביותר יוכל להגיע אליו בעזרת כיסא או סולם.

כמו כן, יש להתקינו במקום נוח לטכנאי כך שהוא יוכל לתקן כל תקלה מבלי להסתבך או מבלי שיהיה צורך לפרק חלקים מיותרים במזגן כדי להגיע לאזור כלשהו.

  • בעלי מקצוע
  • התקנת מזגנים
select


התקנת מזגנים

לא ניתן לדמיין היום את החיים בישראל ללא מיזוג אויר. לפעמים ימי הקיץ פה לוהטים עד כדי כך שמתחשק לצאת החוצה, לפתוח ברז כיבוי ולרוץ בית טיפות המים. לכן טכנאי מזגנים נחשב לאחד מבעלי המקצועות החיוניים ביותר. אנשים לא מסתפקים רק במזגן אחד בבית. בבתים רבים מותקנת יחידת מיזוג אויר בכל חדר במקרה שאין יחידה מרכזית המקררת את  כל הבית בימי הקיץ ומחממת אותו בחורף. על מנת להגיע לתוצאה האפקטיבית ביותר -  לא כדאי לבחור מקום להתקנה תוך כדי אילתור אלא לבחור את האופציה הטובה ביותר. 

לא מול מקום העבודה

למרות שהמזגן פולט משב רוח קר, אין זה אומר שיש להתייחס אליו כמו אל מאוורר. אם הוא נועד לקרר את גופינו ישירות, יחידת מיזוג האוויר נועדה לקרר את החדר ולא את הגוף. לכן לא כדאי להתקין אותו מולכם. כאשר מגיע משב רוח לתוך העיניים הוא עלול ליבש אותן וכתוצאה מכך ליצור נזק לראייה. גם אם אתם יושבים עם הגב אליו, מדובר במיקום לא טוב, כי הוא עלול לקרר את השרירים וכתוצאה מכך ליצור כאבים.

הרחק מגורמי חסימה

אולי זה אמור להיות מובן מאליו, אבל לפעמים אנשים לא חושבים קדימה ובוחרים להתקין אותו מעל לארון או מולו. כל טכנאי מזגנים יגיד לכם, שאת המזגן צריך להתקין מול חלל פנוי על מנת ליצור סירקולציה נקייה. אם אתם מתכננים שיפוץ בקרוב ושינויים דרמתיים במבנה הדירה, קחו זאת בחשבון על מנת שלא תצטרכו לפרק אותו ולהתקינו במקום אחר. פעולות כאלה עלולות להסב נזק בין אם במקרה או בין אם בתום לב. כמו כן חשוב לא לשים בגדים לייבוש על המזגן בחורף כי הם עלולים להידלק. 

מקום נוח לטכנאי מזגנים במקרה של תקלה

קודם כל תנו אך ורק לבעל מקצוע מוסמך לטפל בתהליך ההתקנה. בכל מזגן היום יש צורך להחליף פילטרים בכל כמה שבועות או כשהנורה נדלקת. אם תמקמו את המזגן בלי לקחת זאת בחשבון, זה יסבך לכם את תהליך ההחלפה. התקינו אותו בגובה נגיש כך שבן המשפחה הנמוך ביותר יוכל להגיע אליו בעזרת כיסא או סולם. כמו כן, יש להתקינו במקום נוח לטכנאי כך שהוא יוכל לתקן כל תקלה מבלי להסתבך או מבלי שיהיה צורך לפרק חלקים מיותרים במזגן כדי להגיע לאזור כלשהו.

הכנות להתקנת מזגן

בכל אשר נוגע לנושא התקנת מזגן הוא תהליך שכדאי לתכנן אותו מראש על מנת שלא יהיו הפתעות. כדאי לדבר עם טכנאי מזגנים עוד לפני שהוא מגיע אליכם, כי מבקרה והבית שלכם לא ממש בנוי בצורה רגילה, יהיה עליו להכין את הציוד ושיטת העבודה שלו מבעוד מועד. ככל שתתנו לבעל המקצוע יותר מידע, כך יקטן הסיכוי להתפתחות בנוגע לתקלות. על כל פנים לפני תהליך ההתקנה כדאי לעשות כמה הכנות פשוטות בבית.

להחליט על המיקום

בניגוד למאוורר, אי אפשר להזיז מזגן כל חמש דקות לאן שרוצים. מיקומו ילווה אתכם במשך שנים ושינוי הוא תהליך מורכב. לכן כדאי לבחור מקום לאחר מחשבה מרובה. הוא צריך להיות מתאים כך שתפקוד המזגן היה מכסימלי. למשל לא מומלץ להתקין אותו בסמוך למסדרון מפני שייקח לו הרבה יותר זמן לחמם או לקרר את הסלון שזו הרי המטרה המרכזית. כמו כן לא כדאי להתקין את המזגן קרוב למטבח או למקום שעלול להישפך משהו לתוכו.

להתייעץ עם טכנאי מזגנים

הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות על מנת להתקין את המזגן במקום הראוי ביותר הוא להתייעץ עם מתקין מזגנים. לכם כך הוא צריך לקבל כמה שיותר מידע על הדירה או העסק בו הוא עומד לבצע את ההתקנה. מניסיונו הרב הוא ידאג לבחור למענכם את המיקום הטוב ביותר. עוד משהו שחשוב לדעת: כאשר אתם משפצים את הדירה או בונים דירה, רצוי לתכנן את ההתקנה מראש כך שהיה אפשר להכניס מאוחר יותר את הכבלים לתוך הקיר מבלי שהם יבלטו.

שילוב מזגן בתהליך הבנייה

אתם ככל הנראה מעדיפים לשלב את תשתיות השונות כך שלא יישארו צלקות על הקירות. למשל אם יש לכם מערכת קולנוע ביתית, תעדיפו להטמיע את הכבלים בתוך הקירות בזמן תהליך הבניה. אם אתם רוצים לשלב כספת, תעדיפו להשאיר לשם כך מקום בקיר במקום לקדוח בו ואז להתקין כספת. גם כשחושבים על התקנת מזגנים, כדאי לשלב את התקנה עם תהליך הבניה. כדאי לעבוד עם טכנאי מזגנים אשר מבין מאדריכלות.

תכנון מקום למזגן

אם מתקינים מזגן בצורה לא נכונה, הוא יכול להיראות כמו פיל באמצע הסלון. לאלה מכם שבונים בית יש אפשרות לשלב את המזגן בצורה טבעית. בין אם מדובר במזגן מיני מרכזי או מזגם עילי. לא רק ליחידה הפנימית יש לייחס חשיבות. היחידה החיצונית יכולה לכער את הבית אם לא מתקינים אותה במקום הנכון. לכן אתם זקוקים לבעל מקצוע שיכול לשלב את 2 היחידות באופן טבעי.


מאמרים


    • לא קיימים מאמרים בנושא
רוצה הצעת מחיר חינם?

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות מצדכם ממאגר בעלי מקצוע של "יצאת גדול" לחץ כאן

*
*
*
מקצוע*
...Loading...
מחפש בעל מקצוע אחר
תחומים נוספים
מונחים נוספים
על האתר
על האתר
X
דוא"ל: