רק הטכנאי של "יצאת גדול" פתר את הבעיה


התנור שלי לא נדלק ופניתי למס' טכנאים כולל חברה הנותנת שירות לתנורי סאוטר. טכנאי התנורים שמצאתי ב"יצאת גדול" היה היחיד שידע להגיד לי טלפונית שיש כפתור מסוים בתנור לא מכוון נכון   קרא עוד..

טכנאי מדיח כלים

טוב לדעת

טכנאי מדיח כלים

מדיח כלים משדרג את איכות החיים שלנו, מסייע בניקיון מהיר ויסודי של כלי המטבח ותורם לחיים של נוחות. כדי להימנע מקלקול ומהצורך להזמין טכנאי מדיח כלים חשוב מאוד לתפעל אותו נכון ולשמור על הוראות היצרן.

אם בכל זאת המדיח התקלקל יש להקפיד על שירות מקצועי ואמין של טכנאי לתיקון של מדיחי כלים כדי לחזור לחיי השגרה של נוחות, יעילות וניקיון.

יש לזכור כי מדיח שאינו תקין עלול גם לגרום לבזבוז מים וחשמל שלא לצורך.

  • בעלי מקצוע
  • טכנאי מדיח כלים
select

מיטב השירות אב הבית ›

נבדקתי, יצאתי גדול!
דירוג כללי: 4.8
מס' מדרגים 67
053-9428174
התקשר עכשיו◂ בעלות שיחה רגילה
אזור | מרכז,שרון
מיטב השירות אב הבית
בס"ד מיטב השירות, שירות תיקונים לכל סוגי מכונות הכביסה,מייבשים,תנורים כגון, א.א.ג , בוש, אלקטרה לוקס,באקו, קריסטל ועוד. המוטו שלנו שרות אדיב ומקצועי,הנחה מיוחדת לגיל הזהב.


מדיח כלים משדרג את איכות החיים שלנו, מסייע בניקיון מהיר ויסודי של כלי המטבח ותורם לחיים של נוחות. כדי להימנע מקלקול ומהצורך להזמין טכנאי מדיח כלים חשוב מאוד לתפעל אותו נכון ולשמור על הוראות היצרן. אם בכל זאת המדיח התקלקל יש להקפיד על שירות מקצועי ואמין של טכנאי לתיקון של מדיחי כלים כדי לחזור לחיי השגרה של נוחות, יעילות וניקיון. יש לזכור כי מדיח שאינו תקין עלול גם לגרום לבזבוז מים וחשמל שלא לצורך.

תפעול ותחזוקה נכונים של מדיח כלים

יצרני מדיחי הכלים מספקים חוברת הדרכה שמטרתה להנחות לשימוש נכון במדיח; אילו חומרי הניקוי וההברקה מותר להשתמש והכמויות הרצויות. במדיחים משוכללים מותקנות אף נוריות התראה המתרות על שימוש לא נכון. חשוב להעמיס את המדיח בצורה נכונה. לעתים הכלים לא יוצאים נקיים ואנו חושבים שהמדיח התקלקל אך למעשה מדובר בהעמסה לא נכונה של המדיח. לעתים אחד הכלים בולט ועוצר את פעולות הסיבוב של זרוע ההתזה או חוסם את פתח יציאת חומרי הניקוי. אסור להכניס כלים עם לכלוך גס למדיח. אם בטעות מכניסים צלחת עם שיירי מזון כמו גלעינים, שאריות אורז, קיסמים וחרצנים, לעתים המסננת שבתחתית המדיח לא תצליח לסנן אותם.

הקפדה על כללים אלו תסייע לכם להימנע מהצורך להזמין טכנאי מדיחי כלים. אם בכל זאת המדיח התקלקל, יש צורך להזמין טכנאי מוסמך לתיקון התקלה.

סוגי תקלות ואופן הטיפול בהן

1.      התקלה הכי נפוצה: סתימה בממטרות של המדיח או בעיה בפילטר.

הסימן - הכלים יוצאים מלוכלכים לאחר הדחה.

זה מסוג התקלות שניתן להתמודד איתן לבד עם מעט חוש טכני. שולפים את הממטרות, מנקים אותן בעזרת קיסם שיניים או סיכה ומחזירים אותן למקומן. מי שלא יכול לעשות זאת בעצמו, יוכל לקרוא לטכנאי כשעלות התיקון היא כמו עלות ביקור טכנאי. כדי לאסוף את כל הלכלוך שמצטבר מהכלים המשומשים שלנו, מדיחי כלים מצוידים במסנן / פילטר אשר דואג במיוחד לפעולה זו. הפילטר, אשר מהווה מסננת של המים, הוא אחד מהגורמים הנפוצים ביותר לגרימת בעיות אצל מדיחי כלים. ניקוי קבוע בכל תקופת זמן יכולה לחסוך לכם דאגות בעתיד. אם בכל זאת המדיח לא עובד והכלים יוצאים מלוכלכים, או שיש הצפה של מים - נסו לנקות בעצמכם את הפילטר, וייתכן שהבעיה תיפטר. אם מדובר בבעיה יותר מורכבת מאשר לכלוך שנתקע, הזמינו טכנאי.

2.      התקלה: סתימה במשאבת הורקת המים

הסימן - המים נשארים במדיח ומשאבת הורקת המים לא מצליחה לרוקן אותם.

המשאבה הראשונה אשר נמצאת אצל מדיחי כלים היא משאבה אשר אחראית למחזור המים, ושימוש חוזר במים הנקיים. משאבה זו מתקלקלת לעיתים רחוקות יותר ותיקונה הוא יקר יחסית. המשאבה השנייה היא זו שאחראית על ריקון המים המלוכלכים ולעומת הראשונה, מתקלקלת לעיתים קרובות יותר והתיקון הוא זול יותר. הסיבה לתקלה של שתי המשאבות בדרך כלל היא סתימה או חדירה של מים אל תא השטיפה, היכן שממוקמות המשאבות, בעקבות נזילה של אחד הצינורות.  אחת הסיבות העיקריות לכך היא שגוף זר נתקע במשאבה ומונע מהכנפיים של המשאבה להסתובב ולא מאפשר לה לשאוב את המים. פעמים רבות זה קורה עקב הכנסת כוסות יין למדיח, והפעלת המדיח על תוכנית רגילה ולא על תוכנית מקוצרת. טמפרטורה גבוהה מדי גורמת לכוסות להתפוצץ ולחתיכות זכוכית לפגוע במשאבה. במקרה כזה יש צורך לפרק את המשאבה, להוציא את הגוף הזר ולהחזיר את המשאבה למקומה. עלות תיקון תקלה כזו אמור לעלות מעט יותר מביקור טכנאי בשל העבודה הכרוכה בכך.

3.      התקלה: הקצפה או הצפה של מים 

הסימנים - המדיח לא מתקדם בשלבי הפעולה של התוכנית והנורה מהבהבת, או שיש נזילה של מים מתחת למדיח. במקרה של הקצפה תיגרם גם הצפה של מים במדיח. הסיבה יכולה להיות סתימה בצנרת הכיור הסמוך למדיח או בשל הקצפה של סבון כלים או נוזל ההברקה. יש להימנע מהכנסה של כלים שיש עליהם סבון כלים אל תוך המדיח. כמו כן, אם שופכים נוזל הברקה אל התא הייעודי לו, יש להקפיד לנגב את שאריות החומר שנשפך. אם נותר נוזל על הדלת הוא יגרום להקצפה כי הוא מיועד להיכנס לפעולה רק בשלב החימום ולא לפני כן. אם הוא בא במגע עם מים קרים הוא יצור הקצפה.

הצפה יכולה להיגרם גם כתוצאה מסתימה בכיור של המטבח.

במקרה כזה המדיח יהיה תקין, אבל מים יכולים לחזור אל תוך המדיח, למרות שישנו שסתום שאמור למנוע את מניעת חזרתם. הפתרון הוא לפתוח את הסיפון ולנקות אותו ולתקן את הסתימה. בעל המקצוע המתאים הוא אינסטלאטור ולא טכנאי.

  4.      התקלה: המנוע או קבל המנוע התקלקלו 

הסימן - אין זרימת מים מהממטרות והכלים נותרים יבשים.

המנוע הוא לב מכונת מדיחה הכלים. הוא האחראי להפעלת כלל המערכת וכמו כל מכשיר, חשוף לנזקים ובעל תוחלת חיים מוגבלת. בעיה במנוע תלווה בדרך כלל ברעשים מוזרים מכיוון המדיח ועד שביקה מוחלטת שלו לאחר מכן. במידה והמדיח אינו עובד, אין להסיק מיד שהתקלה במנוע. ישנן אפשרויות נוספות. החלפת מנוע אינה זולה וללכן כדאי לשלול קודם את התקלות האפשריוות האחרות בעזרת טכנאי מוסמך.

רצוי הפעיל את המדיח לפחות אחת לשבועיים, אפילו רק להרצה קצרה של שטיפה, כדי שמנוע לא 'יתפס'.  לרוב זה קורה בגלל האבנית שישנה במים שתוקעת את הציר של המנוע. במקרה שהמנוע נתפס טכנאי יכול לשחרר אותו בעזרת מברג. לעתים נדרש להחליף קאבל בעלות של כ-400 שקל ועד החלפת המנוע כולו בעלות שיכולה להגיע גם ל-1,500 שקל ומעלה .

5.      התקלה: גוף החימום התקלקל 

הסימן - הכלים לא נקיים מפני שחומרי הניקוי זקוקים למים חמים על מנת להיות אפקטיביים ולהמיס את הלכלוך שעל הכלים.

מדיחי כלים משתמשים במים כאמור אבל לא רק במים, אלא במים חמים. כדי להעלות את הטמפרטורה מדיחי כלים מצוידים בגוף חימום. גוף החימום, ממש כמו בקומקום חשמלי רגיל, מביא את המים לטמפרטורה הרצויה שנקבעה לפי התוכנית שבחרנו. נוכל להבחין בבעיה בגוף החימום, כאשר הכלים יתחממו יתר על המידה ויינזקו עקב כך, או שהמים לא יתחממו מספיק והכלים יצאו מלוכלכים. בכל מקרה של תקלת גוף חימום של מדיחי כלים יש לטכנאי לתיקון מדיחי כלים, שיבוא לתקן או להחליף לכם את גוף החימום.

גוף החימום יכול להתקלקל כתוצאה מבלאי טבעי או מקצר שנגרם במערכת החשמל בבית. לכן, לא בכל מקרה ניתן למנוע את התקלה.

מכיוון שלעתים אבנית יכולה לפגוע בתקינות גוף החימום, יש להקפיד כחלק מהתחזוקה על ניקוי עם מסיר אבנית אחת ל-3 חודשים לפחות.

ניתן להשתמש במלח לימון (בתוך התא המיועד לטבלית הניקוי) או לפזר חומץ בריכוז של 5% בתוך חלל המדיח לאחר השלב שבו כבר יש מים בתוך המדיח. במקרה של תקלה בגוף החימום יש להחליפו. עלות החלפת גוף החימום היא 550-1,300 שקל כולל עבודה, בהתאם לסוג המדיח.

6.      בעיה בדלת

לא תמיד זה הדבר הראשון שחושבים עליו אך לעתים הסיבה שמדיח הכלים לא עובד - היא הדלת. מדיחי כלים פועלים רק כאשר הם סגורים באופן מוחלט. ולכן, אם יש תקלה כלשהי בדלת המדיח הוא פשוט לא יתחיל בתכנית ההפעלה. ייתכן שלעיתים מה שתצטרכו לעשות זה פשוט לטרוק את הדלת בחוזקה. אך אם חלק כלשהו בדלת התעקם או נפל - רק הטכנאי המתאים יוכל לתקן.

7.      בעיה במאוורר ייבוש

מדיחי כלים מתהדרים בין שלל החלקים גם במאוורר ייבוש. מאוורר זה אחראי על ייבוש הכלים בתום תהליך ההדחה בצורה פשוטה ומהירה. לא תמיד נמצא מדיחי כלים עם מאוורר ייבוש משום שישנן שיטות ייבוש נוספות ושיטה זו היא אופציונאלית בלבד. נוכל להבחין בתקלה במאוורר כאשר הכלים לא יתייבשו במידה הרצויה, או כאשר עולה ריח שרוף בתום פעולת המדיח. כמו ברוב המקרים, גם כאן טכנאי מוסמך יוכל לעזור לכם בפתרון התקלה והחלפת הרכיב הבעייתי.

טכנאי מכונות כביסה


מאמרים


    • לא קיימים מאמרים בנושא

חיפושים נפוצים

לרשימה המלאה

מחירון טכנאי

ביקור טכנאי מכונות כביסה200₪
ביקור טכנאי טלויזיה250₪ - 100
ביקור טכנאי מקררים250₪ - 150
מילוי גז למקרר450₪ - 250
לרשימה המלאה

אזורים נפוצים

לרשימה המלאה
רוצה הצעת מחיר חינם?

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות מצדכם ממאגר בעלי מקצוע של "יצאת גדול" לחץ כאן

*
*
*
מקצוע*
...Loading...
מחפש בעל מקצוע אחר
תחומים נוספים
מונחים נוספים
על האתר
על האתר
X
דוא"ל: