מוריד את הכובע בפני יצאת גדול


כך יצאת גדול עזרו לי לחסוך בשיפוץ הבית והרבה ...   קרא עוד..

כל מה שצריך לדעת לפני שיפוץ

מתככנים לשפץ את הדירה? רוצים לחדש את מראה הבית? ישנם כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמזמינים קבלן שיפוצים. בעלי מקצוע רמאים עלולים לנצל אנשים שלא עושים מספיק בירורים והשוואת מחירים לפני שהם מזמינים שיפוצניק, במיוחד במצבי לחץ כשאין ברירה אלא לעשות את העבודה בדחיפות. לפניכם כל מה שצריך לדעת לפני שיפוץ.

 • איזה קירות מותר להרוס ואיזה אסור -  לא כל קיר בבית אפשר להרוס. קירות תמך חשובים להחזקת המבנה כולו. לכן במקרים רבים חשוב להזמין מהנדס כדי שיסמן את הקירות שאסור בשום פנים ואופן להרוס.

 • אישורים  -  רוצים לבנות פרוגלה או חדר נוסף? במקרים רבים יש לקבל אישורים מהרשות המקומית לפני ביצוע העבודה. חאפרים לא יאמרו לכם זאת כדי לזרז את העבודה. במקרה ולא השגתם אישור אתם עלולים לקבל קנס כבד. במקרים קיצוניים אפילו יהרסו את תוספת הבנייה.

 • מחיר מלא -  חשוב מאוד כבר בשלב התכנון לקבל את המחיר המלא כולל המע"מ. בעלי מקצוע רבים "שוכחים לציין" את המע"מ כך שהמחיר שלהם נראה זול באופן משמעותי לעומת אחרים. רק בסוף התהליך הם נזכרים לציין את המחיר המלא ואז מדובר באלפי שקלים נוספים שצריך לשלם.

 •  תקציב להוצאות בלתי צפויות -  חשוב להבין שכמעט בכל פרויקט שיפוצים מתגלים דברים שדורשים הוצאות בלתי צפויות. לכן כדי להכין מראש תקצב נוסף לכך ולהיות מוכנים.

 • קבלת הדמיה ממוחשבת -  לפעמים מה שנשמע בתיאוריה כטוב -  מסתבר כלא מתאים במציאות. כדאי לראות הדמיה ממוחשב של השיפוץ. כך מתגלים ברגע האחרון דברים שואלי לא מתאימים וניתן להימנע מהם.

 • חוזה – ישנם קבלנים שיעשו לכם הנחה בגובה אלפי שקלים מפני שהם מעלימים מס )לא משלמים מע"מ). בלי קבלה על עבודתם, לא תהיה לכם דרך להוכיח מי ביצע את העבודה במקרה ומשהו ששופץ התפרק. לכן חשוב לעבוד עם חוזה מסודר עם סעיף אחריות על העבודה.

 • זמן ביצוע הפרויקט: כדי לתכנן את התקציב נכון, צריך לדעת במדויק את זמן ביצוע הפרויקט. זה חשוב במיוחד כאשר בני ההבית נאלצים לגור במלון. הרי כל יום הוא עוד כסף שצריך לשלם. בקשו לוח זמנים מדויק התחייבות לעמוד בו.

 • עיצוב פנים: שיפוץ שנעשה ללא מעצב פנים או אדריכל לא שווה הרבה. כדאי לשלב תוך כדי התהליך את בעלי המקצוע האלה ולא רק קבלן שיפוצים. העלות תהיה הרבה יותר זולה.
 • קבלת דיווחים שוטפים: כדאי מאוד להיות נוכחים בשיפוץ לפחות פעם ביום. במידה וזה לא מתאפשר, בקשו לקבל תמונות במייל או שלחו נציג מטעמכם לבדיקת התפתחות השיפוץ.

 

 • להשקיע בבחירת קבלן שיפוצים: הפער במחיר בין קבלן אחד לשני יכול להיות הבדל של עשות אלפי שקלים על אותה העבודה בדיוק. לכן חשוב להשקיע בבחירת בעל המקצוע, לבצע השוואת מחירים ולבדוק את טווח המחירים המקובל בשוק.

 • לבדוק שאתם לא משלמים כפול: הזמנתם אדריכל או קבלן שמנהל את כל העבודה? הוא הביא אתו בעלי מקצוע? בדקו שאתם משלמים על העבודה של בעל המקצוע ולא משלמים כפול את אותה העבודה גם  לאינסטלטור למשל וגם לקבלן.

 • פיזור תקצב בצורה נכונה: יש לאזן את התקציב בין כל רחבי הבית. לא כדאי להוציא את רובו על חדר השינה או המטבח כי כך תזניחו את שאר החדרים וזה לא יראה טוב.

לרשימת קבלני שיפוצים אמינים במרכז -  לחצו כאן

מאמרים נוספים:

עלות שיפוץ דירה

סיבות לשיפוצים
רוצה הצעת מחיר חינם?

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות מצדכם ממאגר בעלי מקצוע של "יצאת גדול" לחץ כאן

*
*
*
מקצוע*
...Loading...
מחפש בעל מקצוע אחר
תחומים נוספים
מונחים נוספים
על האתר
על האתר
X
דוא"ל: