שיפוצניק |שיפוצים עושים רק עם שיפוצניקים מקצועיים מבית יצאת גדול!

טוב לדעת

שיפוצים

החוק קובע שכל עבודה מעל 40000 ש"ח שמבצע שיפוצניק חייב להיות קבלן שיפוצים רשום ברשם הקבלנים.

במקרה שאתם מעסיקים קבלן לא רשום וגובה העבודה הינו מעל 40000 ש"ח יש לכם אחריות על השיפוצניק במקרה של תאונה שתגרם על ידו.

יש לבדוק שלשיפוצניק יש ביטוח צד ג ,ושהעובדים שלו הינם חוקיים.

  • בעלי מקצוע
  • שיפוצניק |שיפוצים עושים רק עם שיפוצניקים מקצועיים מבית יצאת גדול!


למונח שיפוצים פנים רבות. למעשה, ענף השיפוצים הוא רחב מאד וטומן בחובו סוגי עבודות רבים ומגוונים, עד שרוב הסיכויים שאיש מקצוע אחד לא יהיה בקיא בכולם. תחום זה נוגע לשינויים רבים בתחומים מגוונים הקשורים לחיינו, למקום המגורים או לעבודה שלנו, ולמבנים שמטרתם הכלה של קהל מבקרים רב, כמו למשל קניון או תיאטרון. במקרים רבים, מעבר להכרת התחום מבחינה מקצועית, תחום השיפוצים דורש גם יצירתיות, מחשבה ומקוריות רבה. במאמר זה נפרט את המרכיבים העיקריים בענף.

טיפול קוסמטי לבית

פעמים רבות אנו מגיעים למצב בו אנו מעוניינים לשנות את פני סביבת המגורים שלנו; פתרון אחד, לא ממש מציאותי אלא אם באמת תכננתם לעשות כך, הוא לעבור דירה. פתרון נוסף הוא לקנות ריהוט חדש לבית - גם פתרון זה משנה את פני סביבת המגורים, אולם הקירות, הרצפה והתקרות נותרים בעינם. אז מה עושים? משפצים!
שיפוץ דירה מתחיל בהבנה מדויקת של מה בדיוק רוצים לעשות או לשנות - לדוגמא, האם מעוניינים בשיפוץ אינטנסיבי ולשנות כליל את פני הבית, להסיר קירות ולהקים אחרים במקומם, לשנות לחלוטין את כיוון המטבח או להחליף ריצוף. חשוב לערוך רשימה, להתבונן על הבית כולו ולחשוב מה היינו רוצים שישתנה בו.

לאחר הגדרת הציפיות, יש להגדיר את התקציב אותו אתם מוכנים להשקיע בשיפוץ הבית. רק עם נתונים אלה יש ליצור קשר ראשוני עם קבלן שיפוצים, להגדיר לו את הצרכים והציפיות שלכם מהשיפוץ, ולגבש ביחד עמדות ותוכנית עבודה מסודרת.

קבלן שיפוצים, או בעגה העממית שיפוצניק, הוא אותו האדם המוציא את התוכנית שלכם אל הפועל. לעתים הוא מקבל את ההנחיות ממעצב פנים ששכרתם, ואם אתם יודעים בדיוק מה רצוי ומתאים לביתכם תוכלו להנחות אותו לבד. במידה ומדובר בהיקף רחב של עבודות שיפוצים, גם קבלן השיפוצי ייעזר באנשי מקצוע נוספים - מומחים בתחומים שונים המכונים "קבלני משנה", כלומר בעלי מקצוע העובדים מול קבלן השיפוצים, מקבלים ממנו את שכרו, והתקשורת כולה היא רק ביניכם לבין הקבלן שאת שירותיו שכרתם במקור.

ניגשים לעבודה

כפי שכבר אמרנו, שיפוץ דירות מאגד בתוכו תחומים רבים. בהנחה והכיוון שלכם הוא לחדש את פני הבית, יכול להיות שתסתפקו בצביעה מחודשת של כלל קירות ותקרות הבית בצבעים חדשים ורעננים. אולם ברוב המקרים, שיפוצים מתייחסים לעבודות בהיקף רחב יותר. כשמדובר בהזזה, שינוי מבנה או מיקום של קירות, יש לבדוק קודם אם לא מדובר בקיר תומך. יחד עם זאת, גם אם הדבר מתאפשר מבחינה הנדסית ובטיחותית, שבירת קירות כרוכה בעבודה ממושכת, לכלוך רב, וגם בעלויות לא נמוכות. לכן אחד הפתרונות שעשויים להציע לכם קבלני שיפוצים, הוא דווקא לבחור במגוון עבודות גבס.

עבודות בגבס מציעות מגוון רחב ועשיר של שיפוץ, שדרוג ושינוי חלקים בבית. גבס הוא אחד מחומרי הגלם היעילים ביותר שיש בנמצא, וגם עלותו אינה גבוהה במיוחד. הוא חביב מאד על שיפוצניקים, וכן על מעצבים העוסקים בעיצוב פנים, בשל התכונות המיוחדות שלו, המאפשרות ליצור ממנו צורות וזוויות שלא מתאפשרות בשימוש בחומרי גלם אחרים. עבודות גבס יכולות לבוא לידי ביטוי בהקמת קירות גבס, הנמכה של התקרה כולה באמצעות תקרות גבס, שהן פלטות שנבנו במיוחד לפי גודל התקרה, מורכבות עליה בצורה כזו שתונמך התקרה, ויהיו מעוצבות בדוגמאות שונות, מעוגלות, א- סימטריות, או פשוט ישמשו בסיס לתאורה נסתרת או לכיסוי מעברי צינורות מיזוג או חיווטים שונים. ניתן להשתמש בגבס כבסיס ליצירת ספריות, מזנונים, מדפים צפים, מסגרות לפלזמה ודברים נפלאים רבים אחרים. שימוש בגבס לצרכי שיפוץ ועיצוב פנים של הבית או הדירה הוא שכיח מאד, וזהו אחד הסגנונות העיצוביים שמעולם לא נס ליחם והיו בשימוש מאז ומתמיד.

מקלחת מרעננת

שיפוץ בית כולל חלקים רבים בו. אתם יכולים להחליט כי ברצונכם להתמקד דווקא בשיפוץ חדר המגורים, המטבח, או להתרחב גם לחלקים נוספים בבית. אחד מהם הוא חדר האמבטיה. שיפוץ חדר אמבטיה דורש מקבלן השיפוצים מיומנויות נוספות מעבר ליכולות בנייה, תכנון וצביעה, ואם אין ביכולתו לעשות זאת, הוא יביא אדם המתמחה בשיפוצים מסוג זה. חדר האמבטיה מכונה "חדר רטוב", בשל הלחות התמידית הנמצאת בו. שיפוץ חדרים רטובים דורש שימוש בחומרים השונים מחומרים בהם משתמשים בחדרים אחרים, כמו למשל גבס ירוק שהוא גבס העמיד בפני לחות, או צבעים מסוג אקריל המשמשים לצביעת חדרים רטובים וכן קירות חיצוניים של הבית, בשל עמידותם הגבוהה ללחות. אם ברצונכם להחליף את האמבטיה במקלחון או לשנות את כיוון האסלה, תצטרכו להשתמש בשירותיו של אינסטלטור מקצועי.

סוגרים עניין

לפני תחילת העבודה, ולאחר שסיכמתם את עיקרי הדברים עם קבלן השיפוצים, בקשו ממנו לקבל מחירון שיפוצים, והערכת העלות הכוללת של השיפוץ בביתכם. קבלני שיפוצים רבים מתמחרים את העבודה באופן כללי, ובהמשך מסתבר כי לא כללו עלויות חומרים ותוספות שהיו "על הדרך". לכן חשוב לברר מראש האם המחירים עומדים בתקציב שהקצבתם לפרויקט השיפוצים, ושכל ההסכמות ביניכם לבין הקבלן יהיו כתובות בצורה ברורה, כולל עלויות (גם של חומרי הגלם), לוחות זמנים שנקבעו, ומה קורה אם אין עמידה בלוחות זמנים אלו. 

איך לבחור קבלן שיפוצים?

ברוכים הבאים לפורטל בעלי המקצוע יצאת גדול. כאן תמצאו את בעלי המקצוע משובחים ביותר בתחום השיפוצים, אשר עברו את בחינת תקן האיכות שלנו, שכוללת בדיקת שמאי חיצוני, וותק מקצועי בן שלוש שנות עבודה ויותר, רישיון עסקי והמלצות.

היתרון בהזמנה של בעל מקצוע מאתר יצאת גדול הוא שיש גב מאחוריך. לכל שאלה, בעיה או מחלוקת תוכלו לפנות למוקד השירות שלנו, שיעזור וידריך אתכם בכל מה שנדרש. חברת יצאת גדול מפרסמת בעלי מקצוע מומלצים שעברו את תקן האיכות של יצאת גדול, ונמצאו מקצועיים ואיכותיים. לכן אם אתם מחפשים שיפוצים דעו שיש לכם על מי לסמוך . אמרו לקבלן השיפוצים שאתם לקוחות של יצאת גדול, ואנו יכולים לערוב שתקבלו את השירות המשובח והמקצועי ביותר.

מעכשיו כשתרצו לאתר קבלני שיפוצים או כל בעל מקצוע אחר, זכרו כי יש אתר אחד שמביא לכם את בעלי המקצוע המשובחים ביותר. יצאת גדול – לשקט הנפשי שלך.


מידע נוסף

רוצה הצעת מחיר חינם?

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות מצדכם ממאגר בעלי מקצוע של "יצאת גדול" לחץ כאן

*
*
*
מקצוע*
...Loading...
X
דוא"ל: